ADSP-2195MBST-140
Angel Technology Electronics Co
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ADSP-2195MBST-140
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 80kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : ADSP-21xx
Clock Rate : 140MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 144-LQFP (20x20)
Mfr : Analog Devices Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : 144-LQFP
Interface : Host Interface, SPI, SSP, UART
Voltage - Core : 2.50V